Zdjęcie: Materiały KAS
Reklama

Urzędy skarbowe na Podkarpaciu zapewniają szybkie zwroty nadpłat PIT. Do tej pory podatnicy w naszym regionie otrzymali już prawie 500 mln zł. 

W tym roku zeznania podatkowe PIT za 2019 r. można składać do 1 czerwca (31 maja to niedziela) bez żadnych konsekwencji. Na Podkarpaciu blisko 90 proc. złożonych do tej pory rozliczeń PIT, przesłano z wykorzystaniem usługi Twój e-PIT lub aplikacji e-Deklaracje.

– W sumie do naszych urzędów, zarówno elektronicznie jak i papierowo, wpłynęło ponad 630 tysięcy rozliczeń rocznych PIT – poinformowała w czwartek mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej. 

Urzędy skarbowe systematycznie przelewają zwroty nadpłaconego podatku na konta podatników. – Zwroty traktujemy priorytetowo i dokładamy wszelkich starań, żeby pieniądze wracały do podatników jak najszybciej – twierdzi Edyta Chabowska.

Do tej pory podatnikom, którzy już się rozliczyli, podkarpackie urzędy skarbowe oddały 500 mln zł nadpłaconego podatku PIT. To kwota wynikająca z ponad 393 tys. złożonych zeznań podatkowych. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W podobnym okresie ubiegłego roku podkarpaccy podatnicy otrzymali ok. 450 mln zł zwrotu nadpłat PIT, wynikających z ok. 370 tys. złożonych zeznań – porównują przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej. 

Elektronicznie rozliczenie to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale także szybszy zwrot nadpłaconego PIT. Urząd ma na to maksymalnie 45 dni, podczas gdy termin zwrotu nadpłaty podatku w przypadku zeznań złożonych papierowo wynosi trzy miesiące.

Podatnicy z Podkarpacia chętnie korzystają także z różnego rodzaju ulg i odliczeń, wykazując do tej pory łącznie ponad 284 mln zł odliczeń z tytułu ulgi prorodzinnej, ponad 180 mln zł z tytułu ulgi rehabilitacyjnej oraz ponad 9 mln zł z tytułu ulgi internetowej.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama