Zdjęcie: OSP Chmielnik
Reklama

Lewica pomoże poszkodowanym w nawałnicach, które ostatnio przetoczyły się nad Podkarpaciem. Od wtorku jej działacze prowadzą zbiórkę w Rzeszowie. 

Powodzianom pomaga i prowadzi zbiórkę darów rzeszowski poseł Lewicy Wiesław Buż. W piątek odwiedził on Błędową Tyczyńską, w której spotkał się z dwiema rodzinami poszkodowanymi przez powódź.

– Poszkodowani otrzymali bony o wartości 500 zł i 1000 zł na skorzystanie z usług pralni chemicznej, by wyprać zalane ubrania oraz na zakup materiałów budowlanych potrzebnych do przeprowadzenia prac remontowych – słyszymy od działaczy Lewicy.

Wiesław Buż odwiedził też firmę Chmielnik Zdrój, producenta wody źródlanej Alfred. Polityk spotkał się z prezes Dorotą Leniard. Firma nie jest w stanie w najbliższym czasie uruchomić pełnej produkcji i dostaw dla klientów. Na razie nie wiadomo, kiedy je wznowi.

– Na tę chwilę udało się przywrócić produkcję pieczywa. Przedsiębiorstwo będzie się ubiegać o pomoc państwa w usuwaniu szkód i przywracaniu pełnej zdolności produkcyjnej – słyszymy w biurze Lewicy. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zbiórka darów

W siedzibie SLD przy ul. ks. J. Jałowego 31 w Rzeszowie od wtorku do końca lipca trwa zbiórka darów dla powodzian. Akcję koordynują działacze i sympatycy Lewicy wspólnie z członkami Stowarzyszenia Przedwiośnie oraz Federacją Młodych Socjaldemokratów.

Zbiórka będzie prowadzona od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. – Przydatne będą artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, odzież, środki czystości, środki higieniczne – zachęcają przedstawiciele Lewicy. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama