Podkarpacka policja ma 46 nowych funkcjonariuszy. Złożyli ślubowanie [FOTO]

Kolejnych 46 funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi podkarpackiej policji. We wtorek ślubowali „służyć wiernie Narodowi” i strzec bezpieczeństwa obywateli Polski.

 

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów odbyła się w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Szeregi podkarpackiej policji zasiliło 46 nowych funkcjonariuszy z całego województwa, w tym 11 kobiet.

Ślubowanie od nowych policjantów przyjął p.o. I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka. W ceremonii uczestniczyli wicewojewoda Wiesław Buż oraz reprezentujący marszałka podkarpackiego Waldemar Szumny.

Nie zabrakło komendantów miejskich i powiatowych, dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, przedstawicieli kadry kierowniczej i policyjnych organizacji związkowych. Tekst modlitwy policjanta odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Bycie policjantem to zobowiązanie, poświęcenie, lojalność, wiara w zasady i etykę zawodową – zwrócił się do policjantów podinsp. Piotr Stępka.

– Rola policjanta to nie tylko zawód, lecz przede wszystkim misja – dodał wicewojewoda Wiesław Buż. – To wielki zaszczyt i honor, ale jednocześnie ogromna odpowiedzialność – podkreślił Waldemar Szumny.

Nowo przyjęci funkcjonariusze za kilka dni wyjadą do szkół policji, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama