Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu

W każdym pociągu i autokarze przewożącym uchodźców z Ukrainy będą policjanci – zapowiedziała we wtorek wieczorem Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

We wtorek rano KWP w Rzeszowie zareagowała na informacje o rzekomej działalności sutenerów na granicy polsko-ukraińskiej. Policja zapewniła, że każdy taki sygnał, dotychczas niepotwierdzony, jest sprawdzany przez funkcjonariuszy.  

Wieczorem KWP w Rzeszowie zareagowała z kolei na rozpowszechniane w mediach społecznościowe informacje, że w Przemyślu i powiatach przygranicznych doszło do poważnych przestępstw kryminalnych: włamań, napaści i zgwałceń.

– To nieprawda. Policja nie odnotowała zwiększonej ilości przestępstw w związku z sytuacją na granicy – twierdzi Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Aby zapewnić bezpieczeństwo osobom, które przemieszczają się od granicy do punktów recepcyjnych czy do miejsc kwaterowania, policyjne patrole będą w każdym pociągu i autokarze przewożącym uchodźców – zapowiedziała policja.

Wtorek jest szóstym dniem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Do Polski uciekło już ponad 377 tys. uchodźców. Polski rząd zapewnia, że żadna osoba, która otrzymała schronienie w Polsce, nie zostanie odesłana do państwa ogarniętego wojną. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama