Podkarpacka premiera filmu „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” [ZDJĘCIA]

Zdjęcia do filmu powstawały m.in. na Rynku w Rzeszowie. W czwartkowy wieczór w kinie Zorza odbyła się podkarpacka premiera filmu „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio”.

 

W premierze wzięli udział twórcy filmu: Tomasz Szafrański (reżyser), Maciej Makowski (odtwórca roli Eddiego) i Marcin Ksobiech (producent). Do Rzeszowa nie dojechała zapowiadana Weronika Kaczmarczyk, która w filmie wciela się w rolę Izki. 

„Władcy Przygód. Stąd do Oblivio” (pierwotna nazwa filmu to „Rock’n’Roll Eddie”) to komedia familijna. Opowiada losy nastoletniego Franka, który zaprzyjaźnia się z Eddiem – zbiegiem z krainy zapomnianych piosenek Oblivio. Wspólnie z nim oraz ze swoją przyjaciółką Izką wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż mającą uratować przybysza przed bezwzględnymi Łowcami nie z tego świata.

Film jest przeznaczony dla młodego widza, choć tak samo jak w będącym inspiracją twórców „Indiana Jones” przede wszystkim młodzież i osoby dorosłe znajdą treści skierowane do nich, bawiąc się na sensie nawet lepiej niż na nie jednym amerykańskim filmie przygodowym.

Zdjęcia do filmu powstawały m.in. na Rynku w Rzeszowie. W filmie pracowały osoby związane z regionem, m.in. Łukasz Wójcik, aktor, który wcielił się w rolę jednego z Łowców Głów, czy Anna Rymarz, scenografka. Cała produkcja została wsparta finansowo (150 tys. zł) w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.

Film do kin w całym kraju wejdzie 21 marca br. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama