Zdjęcie: Facebook.com / Podkarpackie.Travel

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna prowadzi na Facebooku regularne transmisje na żywo, umożliwiające turystom poznanie podkarpackich atrakcji turystycznych, kuchni i kultury.

„Live’y” prowadzone są w ramach akcji „Podkarpacka Traveltanna” na profilu PROT oraz na grupach #kulturawkwarantannie i #turystykawkwarantannie na Facebooku. Transmisje odbywają się w każdą środę i piątek o godz. 12:00.

Celem „Podkarpackiej Traveltanny” jest promocja regionu w czasach ogólnopolskiej kwarantanny, pokazywanie dziedzictwa kulturowego, ukazywanie Podkarpacia jako idealnego kierunku do wypoczynku i ciekawego spędzenia czasu.

PROT chce w ten sposób zachęcić potencjalnych turystów do przyjazdu w dalszej perspektywie i w ten sposób wspierać podkarpacką branżę turystyczną.

Pierwsze „live’y” odbyły się w zeszłym tygodniu: nauka pieczenia proziaków wspólnie z Bieszczadzką Szkołą Rzemiosła oraz zwiedzanie jednego z najciekawszych obiektów na Podkarpaciu wpisany na Listę UNESCO – Zespołu Cerkiewnego w Radrużu we współpracy z Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Oba „live’y” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy z nich miał zasięg blisko 30 tys. odbiorców.

– W tym tygodniu planujemy zaprosić widzów do zwiedzania Zamku w Krasiczynie zwanym „perłą polskiego renesansu” oraz największego i najstarszego w Polsce – Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – zapowiada Agnieszka Rokitowska z PROT.  – Co tydzień odwiedzamy nowe, ciekawe miejsca – dodaje. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama