Zdjęcie:materiałyprasowe

Krajobrazy miejskie, zabytki Rzeszowa i okolic uwiecznił na zdjęciach rzeszowski fotograf Mateusz Głuszek. Można je oglądać na wystawie w Strefie Kultury w CH Plaza Rzeszów. Wystawę połączono z akcją charytatywną.

Wystawa „Podkarpackie 8 mm” to kolejna w tym roku prezentacja twórczości regionalnych artystów-fotografików młodego pokolenia. Tym razem swoje fotografie prezentować będzie Mateusz Głuszek. Tematem przewodnim zdjęć jest artystyczne ujęcie krajobrazów miejskich, zabytków Rzeszowa oraz okolic.

Mateusz Głuszek to artysta, który kocha fotografię i wszystko, co z nią związane. Jednak najchętniej fotografuje tylko krajobraz oraz krajobraz miejski. Głównie, by ująć chwilę, która często nam umyka, gdy w biegu mijamy zobojętniałe pomniki natury i architektury. W tym się najbardziej odnajduje, spełnia i w tym dostrzega sztukę.

Mateusz Głuszek pracuje z aparatem w ręku od 2012 roku. Fotografią profesjonalnie zajmuje się od 2019. Miał przyjemność fotografować w większości stolic europejskich jak i kilku regionach Ameryki i Azji. W maju 2017 roku Głuszek wrócił na stałe do swojego rodzinnego miasta – Rzeszowa, gdzie na nowo odkrył piękno zabytkowych budynków.

Wsparcie dla czworonogów

Tym razem wystawa w „Strefie Kultury” rzeszowskiej Plazy połączona jest z wyjątkową akcją charytatywną.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Każdą z prac wystawionych przez artystę można kupić, a cały dochód ze sprzedaży fotografii autor zdecydował się przeznaczyć na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Cztery Łapy” w Boguchwale – informuje Katarzyna Szewerniak-Pawlak, manager ds. marketingu CH Plaza Rzeszów.

Wystawę można oglądać codziennie od początku kwietnia w godzinach otwarcia Plazy – bezpłatnie. Działająca od listopada 2019 r.l Strefa Kultury” znajduje się na parterze, obok apteki, przy wejściu od strony dużego parkingu przed hipermarketem E. Leclerc.„

W „Strefie Kultury” odbyło się kilka wernisaży, warsztaty i spektakle . W poprzednich miesiącach w Strefie odbyły się wystawy nie tylko podkarpackich artystów. Plaza gościła także wystawę plakatów członków ukraińskiego Klubu Ilustratorów PICTORIC. Wśród artystów z naszego regionu swoje prace w „Strefie Kultury”: prezentowali m.in. Barbara Hubert, Magdalena Uchman czy Piotr Wroniec jr, Roderyk Wolski czy fotograf Artur Wysocki.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl 

 

Reklama