Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Tworzenie nowych produktów, budowanie rozwiązań w oparciu o europejskie i światowe trendy, kreowanie innowacji – to tematy Podkarpackiego Forum Nauki i Biznesu (1-2 grudnia). Udział w forum jest bezpłatny. 

Adresatami forum są przedsiębiorcy, organizacje pracodawców, klastry, uczelnie wyższe, laboratoria badawcze, naukowcy i wynalazcy, doktoranci. Jest ono skierowane do inwestorów, przedstawicieli startupów, funduszy inwestycyjnych, studentów, kół naukowych. Forum odbędzie się we wtorek i w środę. Będzie transmitowane przez internet.

– Celem forum jest wspieranie współpracy przedsiębiorców i naukowców pod kątem kreowania innowacji i nowych badań oraz zmiany schematów funkcjonowania ich organizacji w czasie przyszłości spowodowanej epidemią koronawirusa – wyjaśnia Wojciech Fiksa z Podkarpackiego Centrum Innowacji, które jest organizatorem forum. 

Praktycy i eksperci z różnych branż mają przekazać informacje, jak rozwinąć działalność, proces tworzenia nowych produktów i usług oraz budować rozwiązania bazujące na europejskich i światowych trendach. – Wydarzenie ma być również swoistą platformą dialogu i integracji dla wszystkich adresatów forum – twierdzi Fiksa. 

Dzień pierwszy, to Forum Nauka-Biznes. Ma połączyć doświadczonych naukowców i przedsiębiorców oraz innowatorów z Podkarpacia, Polski i z zagranicy. Prelegenci przekażą dobre praktyki oparte na wartościowych radach i wskazówkach oraz studiach przypadku. Podczas drugiego dnia zaplanowano III Konferencję Innowacje – Pomiary – Akredytacje.

– Jej tematyka pozwoli na poznanie i wykorzystanie potencjału naukowo-badawczego laboratoriów zrzeszonych w Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących – zapowiada Anna Smyk, asystent koordynatora PSLBiW. 

Wiedzą podzielą się eksperci z Polskiego Centrum Akredytacji, Głównego Urzędu Miar, Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz UpWare IT Solution. Ma to usprawnić relacje na liniach producent, laboratoria, rynek. 

Forum odbędzie się online na specjalnej platformie. Oprócz wykładów, uczestnicy będą mogli wziąć udział w networkingu, w sesjach Q&A z prelegentami, a także aranżować spotkania między sobą. Dla zainteresowanych uruchomiono rejestrację na stronie pfnib.pl. Uczestnictwo w Podkarpackim Forum Nauki i Biznesu jest bezpłatne. 

PCI organizuje forum we współpracy z członkami Koalicji na rzecz Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama