Reklama

65 osób wzięło udział w akcji „Bajkowy urlop” na rzeszowskim Rynku. Od piątku internauci będą wybierać, kto ma zostać twarzą Podkarpacia. Do udziału w akcji zachęcała aktorka Katarzyna Cichopek.

[Not a valid template]

 

„Bajkowy urlop w Polsce” podsumowuje dotychczasowe działania w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem”. Realizowała go Polska Organizacja Turystyczna.

– Konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Bajkowy urlop w Polsce”. Jej celem jest pokazanie, jak poszczególne województwa były promowane za granicą w kreacji bajkowej – wyjaśnia Jacek Janowski, wicedyrektor Departamentu Współpracy Regionu Polskiej Organizacji Turystycznej.

– Dla każdego regionu wspólnie z Regionalną Organizacją Turystyczną został wybrany główny produkt turystyczny, który promowaliśmy w kampanii. Podkarpacie to kolejny z 16 przystanków na naszej drodze poprzez regiony, któremu przypadła wszystkim dobrze znana bajka „Piękna i Bestia”.

Przyjemnie i bez stresu

Rzeszowianie bardzo chętnie uczestniczyli w zabawie „Zostań twarzą regionu”. Każdy z nich pozował na scenie, w teatralnej scenerii z rekwizytami.

– Nawet nie myślałam, by wziąć udział w konkursie. Przyszłam, zobaczyłam, że dzieję się coś ciekawego i innego. Pomyślałam, dlaczego nie spróbować – śmiała się Katarzyna Bober-Kowalik z „Chocolate Event”, która na co dzień zajmuje się tworzeniem czekoladowych fontann.

– Nawet nie wiem, jaka jest wygrana w konkursie. Bardzo chętnie wezmę udział w promocji Podkarpacia. Udział w zabawie był bardzo przyjemny i bez stresu – mówiła później pani Katarzyna

Podkarpacie zawsze wygrywa

W zabawie wzięli udział również małżeństwo Katarzyna i Tomasz Szymańscy. On był Bestią, ona Piękna. – Zrobiłam to, bo jeszcze nie byłam na scenie – mówiła po sesji zdjęciowej Katarzyna Szymańska. – Zrobiliśmy to spontanicznie, przechodziliśmy i stwierdziliśmy, że warto – dorzucił Tomasz Szymański

– Ale jest jeszcze jeden powód – mamy słabość do Rzeszowa – dodała Katarzyna. – Wielu naszych znajomych, którzy wyjechali na studia do innych miast, wraca. Rzeszów to świetne miejsce do mieszkania. Bardzo dużo podróżujemy z mężem po Europie i porównujemy każdy region do Podkarpacia. Podkarpacie zawsze wygrywa.

Szymańscy zapowiedzieli, że jak wygrają w konkursie, to kupią sobie gitarę i bardzo chętnie będą pozować z nią na billboardach promujących nasz region.

W Rzeszowie najwięcej Cichopków

7-letni Oskar sam poprosił prababcię, by mógł wziąć udział w konkursie. – Chodzę do szkoły na ul. Bernardyńskiej. Bardzo mi się podoba. Teraz wracaliśmy z babcią z lekcji i poprosiłem ją, by mi pozwoliła zrobić zdjęcie – mówił Oskar.

Gościem akcji była również znana aktorka Katarzyna Cichopek, która bardzo chętnie robiła sobie zdjęcia z mieszkańcami Rzeszowa. – Rzeszów to piękne miasto. W Rzeszowie żyje najwięcej Cichopków – opowiadała aktorka.

Od piątku głosowanie

Wszystkie zdjęcia z rzeszowskiego castingu na twarz Podkarpacia już w piątek będą na stronie www.twarzregionu.pl. – Było bardzo dużo chętnych, jednak nie wszyscy zgodzili się na umieszczenie zdjęć w internecie. W Rzeszowie było 65 osób – mówił Jacek Janowski.

Na „twarz regionu” przez 10 dni będą głosować internauci. Spośród ośmiu zdjęć, jury wybierze jedno, które razem z 16 innymi od listopada będą na 250 billboardach w całej Polsce. Glosowanie będzie na stronie www.twarzregionu.pl. Zwycięzca otrzyma 2 tys. zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.