Zdjęcie: Materiały Porozumienia
Reklama

– Jesteśmy naładowani – mówią działacze podkarpackiego Porozumienia Jarosława Gowina. W poniedziałek w Rzeszowie zaczęli zbiórkę podpisów pod listami poparcia Andrzeja Dudy w wyborach na prezydenta RP. 

W samo południe na placu Farnym kilku działaczy Porozumienia ustawiło namiot pod którym mieszkańcy mogli składać podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy (PiS) w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja. 

Porozumienie Jarosława Gowina jest jednym z koalicjantów całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Swój podpis pod kandydaturą Andrzeja Dudy na oczach telewizyjnych kamer złożył Stanisław Kruczek, szef regionalnych struktur Porozumienia. 

– Jesteśmy naładowani – mówił Kruczek.

Politycy Porozumienia są „naładowani” po sobotniej inauguracji prezydenckiej kampanii PiS, przeprowadzonej w iście amerykańskim stylu w warszawskiej hali Expo. W poniedziałek w Rzeszowie Porozumienie rozpoczęło oficjalną zbiórkę podpisów poparcia Andrzeja Dudy. 

Zanim działacze Porozumienia dobrze rozłożyli namiot pierwsze osoby już chciały się podpisać pod listami poparcia Dudy. Można było się częstować ciasteczkami. – Mieszkańcy bardzo chętnie składają podpisy – podkreślał Stanisław Kruczek. 

Wymieniał sukcesy kończącej się kadencji Andrzej Dudy. W polityce zagranicznej – zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych, w polityce krajowej – wsparcie transferów socjalnych, które dało PiS, m.in. 500+, obniżenie wieku emerytalnego. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!
Zdjęcie: Rzeszów News

Działacze Porozumienia zachęcali mieszkańców, by 10 maja poszli na wybory. – Ten dzień przejdzie do historii. Idźmy na wybory i zdecydujmy, jakie będzie oblicze Polski na następną kadencję i następna dziesięciolecia – apelował Stanisław Kruczek.

Politycy partii Jarosława Gowina twierdzą, że prezydencką kampanię wyborczą zdominują takie tematy, jak reforma wymiaru sprawiedliwości i problemy służby zdrowia. Mówią jednocześnie, że wybory raczej rozstrzygną się dopiero w drugiej turze. 

– Idziemy w pokorze. Okres kampanii wyborczej na pewno trzeba bardzo ciężko przepracować – uważa przewodniczący Kruczek, dodając, że podpisy poparcia Andrzeja Dudy będą zbierane we wszystkich miastach i powiatach na Podkarpaciu. 

Aby zarejestrować kandydata na prezydenta RP, komitety wyborcze muszą zebrać co najmniej 100 tysięcy podpisów poparcia i złożyć je do 26 marca. PiS zapowiada, że tyle podpisów to zbierze w naszym województwie.

Zdjęcie: Materiały Porozumienia

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama