Zdjęcie: Pixabay

47 mln zł w bonach turystycznych na Podkarpaciu wciąż jest „zamrożonych”. Bon możecie wykorzystać do końca marca 2022 roku. 

W całym kraju z bonów może skorzystać ponad 4,2 mln osób, do tej pory aktywowano 3 mln. Na Podkarpaciu uprawnionych jest ponad 228 tys. osób, z czego aktywowano dotychczas 164 tys., a całkowicie wykorzystano ponad 64 tysięcy.

Nadal prawie 65 tys. bonów nie zostało aktywowanych (na łączna kwotę 47 mln zł). Bon jest ważny do końca marca 2022 roku. Można z niego skorzystać nie tylko w wakacje, ale również przez cały rok w podmiotach turystycznych na terenie całego kraju.

– Od czerwca do września, z tygodnia na tydzień, coraz więcej osób aktywowało swój bon turystyczny. Znacznie wzrosła liczba osób, które zrealizowały bon w całości – z 12 tys. w czerwcu do 64 tys. obecnie – mówi Wojciech Dyląg, rzecznik podkarpackiego ZUS. 

Na Podkarpaciu dotychczas w bonach wydano prawie 94 mln zł. Bonami można płacić w ponad 1000 miejsc, a w całym kraju jest ich 28 tys. 

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony. Aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić
w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Bon ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na PUE ZUS.

Po zalogowaniu wybieramy zakładkę – Ogólny, a następnie – Polski Bon Turystyczny. – Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – przypomina rzecznik Dyląg. Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski.

Lista podmiotów, w których można płacić bonami, jest na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel. Instrukcję, jak bon aktywować, znajdziecie też na stronie ZUS. Działa również infolinia: 22 11 22 111.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama