Kadr ze spotu reklamowego

Około 1,5 mln zł będzie kosztowała kampania promująca podkarpacką gospodarkę. Jej hasło to: „Podkarpackie. Wyższy poziom innowacji”. Spoty i billboardy pojawią się m.in. w kinach i w największych polskich miastach.

Podkarpacie od kilku lat ma swoje hasło promocyjne – „Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta”. I o ono, póki co, nie zmieni się, ale samorząd wojewódzki teraz stawia na promocję gospodarczą naszego regionu, a dokładnie jego cztery inteligentne specjalizacje: lotnictwo i kosmonautyka, motoryzacja, informatyka i telekomunikacja oraz jakość życia.

– To właśnie one wytyczają drogę naszego gospodarczego rozwoju – mówi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. 

Wspomniane specjalizacje będą promowane w ramach kampanii „Podkarpackie. Wyższy poziom innowacji” do 30 listopada br. Jej celem jest wzmocnienie wizerunku naszego województwa nie tylko atrakcyjnego turystycznie, ale również gospodarczo.

Twórcy kampanii liczą na to, że przełoży się ona później na większe zainteresowanie regionem przez krajowych i zagranicznych inwestorów, a podkarpackie firmy zdobędą nowych kontrahentów. Chcemy podkreślić gospodarczy potencjał regionu i zaprezentować go jako najlepsze miejsce do życia i pracy – podkreśla Władysław Ortyl. 

Kampania promocyjna będzie prowadzona w 16 stacjach radiowych, na billboardach w siedmiu największych miastach w Polsce oraz przy punktach autostradowych, w internecie, za pośrednictwem spotu reklamowego, który będzie prezentowany m.in. w kinach w całej Polsce. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zakładamy, że spot obejrzy co najmniej 250 tys. osób – mówi Wojciech Waglowski, dyrektor zarządzający w firmie FleishmanHillard, która odpowiada za kampanię. Zostaną do niej również wykorzystane media społecznościowe, a także influencerzy.

– Chcemy, żeby kampania nawiązywała wprost do DNA Podkarpacia, żeby mówiła o innowacjach, ale w sposób przewrotny, „puszczając oko”, ale jednocześnie jak najbardziej serio – wyjaśnia Wojciech Waglowski.

Kampania promująca podkarpacką gospodarkę będzie sfinansowana z podkarpackiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama