Reklama

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście w Rzeszowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o współudział w podrabianiu recept lekarskich. Jego wspólnik przedkładał recepty w aptekach, kupując na ich podstawie różne leki.

O próbie wykupienia leku na podstawie podrobionej recepty policjanci zostali zawiadomieni w grudniu. W jednej z aptek na terenie Rzeszowa mężczyzna przedłożył podrobioną receptę na lek objęty refundacją. Policjanci dzień później zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Jak ustalili funkcjonariusze, podobna sytuacja miała miejsce jeszcze kilkukrotnie, w przynajmniej dwóch innych aptekach, a mężczyzna nie działał sam. Puste blankiety recept dostarczał mu wspólnik. Zatrzymany mężczyzna wypełniał recepty, które następnie realizował w aptekach. Mężczyzn interesowały leki objęte dużą refundacją.

Policjanci przedstawili 36-latkowi zarzut podrobienia dokumentów. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Drugi mężczyzna to 40-letni mieszkaniec Rzeszowa. Do tej pory ukrywał się, unikając zatrzymania. W poniedziałek policjanci zatrzymali również jego. Usłyszał zarzuty współudziału w podrabianiu dokumentów. Również w jego przypadku prokurator zastosował policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Policjanci ustalają, czy podczas wykupywania leków nie doszło do oszustwa, oraz w jakich okolicznościach mężczyźni weszli w posiadanie blankietów recept.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: