Zdjęcie: Straż Graniczna

Ponad 900 sztuk podrabianej odzieży światowych marek ujawnili policjanci, pogranicznicy i funkcjonariusze KAS na targowisku przy ul. Dworaka w Rzeszowie. 

Służby weszły na miejskie targowisko 15 maja. Już wcześniej docierały do nich sygnały o osobach, które handlują podrabianą odzieżą światowych marek. Funkcjonariusze skontrolowali stoiska 25-letniego mieszkańca Mazowsza i 32-letniej obywatelki Bułgarii.

W trakcie kontroli rzeszowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, pogranicznicy z Jasionki i mundurowi z Krajowej Administracji Skarbowej w Rzeszowie odkryli buty, odzież i drobną galanterię – 961 sztuk.

– Wyroby były oznaczone podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie cechowały się niską jakością użytych do produkcji materiałów, niską jakością wykonania i niską ceną – twierdzi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Policjanci zabezpieczyli podróbki, handlarzy na razie przesłuchali w charakterze świadków. Funkcjonariusze skontaktowali się z przedstawicielami producentów, którzy złożyli wnioski o ściganie sprzedawców. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub do 2 lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama