Zdjęcie: PKP PLK
Reklama

Od poniedziałku na stacji Rzeszów Główny podróżni korzystają z dwóch nowych peronów. Finał prac związanych z budową tunelu zaplanowano latem. 

Piotr Hamarnik z PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że od poniedziałku, 17 lutego, pasażerowie mogą już korzystać z większych, wyższych i wygodniejszych do wsiadania do pociągów peronów 1 i 2.

– Dla podróżnych przygotowano poczekalnie i czytelne tablice informacyjne. Perony są w pełni zadaszone. Osobom niewidomym i niedowidzącym łatwiej jest się poruszać dzięki liniom naprowadzającym i nawierzchni o zróżnicowanej strukturze – wyjaśnia Hamarnik. 

Wykonawcy przebudowy stacji Rzeszów Główny przystępują do kolejnego etapu modernizacji. Prace budowlane obejmą peron nr 3, który będzie powiększony i podwyższony.

– Prace będą także przy rozbudowywanym przejściu podziemnym. Już teraz można nim przejść do peronu 2, a docelowo połączy centrum Rzeszowa z ul. Kochanowskiego. Przejście będzie wyższe i szersze od dotychczasowego – przypomina Piotr Hamarnik. 

PLK przewidziały w tunelu schody ruchome i windy, którymi będzie można dostać się na perony. Tunel zastąpi zabytkową kładkę. Zakończenie zasadniczych prac budowlanych na stacji Rzeszów Główny planowane jest latem. Wówczas będzie można korzystać z wszystkich peronów i odnowionego przejścia podziemnego.

Inwestycja w Rzeszowie realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego przy wsparciu unijnych pieniędzy z Programu Operacyjnego “Infrastruktura i Środowisko”. Inwestycja pochłonie ponad 200 mln zł.

Zdjęcie: PKP PLK
Zdjęcie: PKP PLK
Zdjęcie: PKP PLK

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: