25 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 34 zostały ranne – to bilans policyjnej akcji „Boże Ciało 2015” na podkarpackich drogach. Policjanci zatrzymali 34 nietrzeźwych kierowców.

Policyjna akcja zakończyła się w niedzielę, a trwała od środy. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców, którzy nieprawidłowo wyprzedzali poruszającą się wolniej kolumnę pojazdów, przekraczali dopuszczalną prędkość, nie udzielali pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowo przejeżdżali przez przejścia dla pieszych.

Wzmożone kontrole dotyczyły także stanu trzeźwości kierujących.

Ze wstępnego podsumowania policjantów wynika, że w czasie długiego czerwcowego weekendu na podkarpackich drogach doszło do 25 wypadków, w których ucierpiały 34 osoby, a jedna osoba zginęła.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W ciągu pięciu dni trwania akcji policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 92 nietrzeźwym kierującym.

Najwięcej wypadków miało miejsce w środę – 8. Najwięcej rannych było w zdarzeniach piątkowych i niedzielnych – po 9 osób. Czwartek był dniem, w którym policjanci zatrzymali najwięcej pijanych kierowców – 24.

Podczas ubiegłorocznej akcji, która trwała od 18 do 22 czerwca, doszło do 31 wypadków, w których rannych zostało 48 osób, nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali wówczas i udaremnili dalszą jazdę 75 nietrzeźwym kierowcom.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama