Podziemna Trasa Turystyczna będzie niedostępna dla zwiedzających w 2020 roku

Reklama

Od stycznia do listopada 2020 roku Podziemna Trasa Turystyczna w Rzeszowie będzie niedostępna dla zwiedzających z uwagi na zaplanowany remont. 

 

W listopadzie miasto podpisało umowę z Asseco Data Systems na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej. Kontrakt opiewa na prawie 22 mln zł. Remont zaplanowano na 2020 rok.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dla zwiedzających oznacza to, że rzeszowskie podziemia będą niedostępne, o czym Urząd Miasta Rzeszowa poinformował w swoich mediach społecznościowych. 

„Podziemna Trasa Turystyczna stanie się nowoczesnym miejscem, gdzie każdy będzie chciał zaglądnąć. Aby wszystko działało sprawnie potrzeba czasu, dlatego od 7 stycznia do końca listopada 2020 r. trasa będzie niedostępna dla zwiedzających” – czytamy na Facebooku urzędu. 

Modernizacja Podziemnej Trasy to część projektu „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury”, na który miasto pozyskało z UE prawie 13 mln zł z konkursu „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”.

W ramach inwestycji rzeszowskie podziemia zostaną wyposażone w sprzęt, który pozwoli widzom na wirtualną „podróż w czasie”, gdzie zwiedzający będą bohaterami interaktywnej opowieści o historii miasta.

W części nadziemnej, obok wejścia do piwnic, powstanie „skwer kultury”. Będzie  wyposażony m.in. w posadzką ledową, mobilną scenę i interaktywną studnię z efektami świetlno-dźwiękowymi.

Szczegółowy opis Podziemnej Trasy po liftingu znajdziecie TUTAJ. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama