Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Natychmiastowe opuszczenie Polski i półroczny zakaz wjazdu na teren naszego kraju dostali 26-letni obywatel USA i 23-letni obywatel Indii. Obaj mieszkali w Rzeszowie.

We wtorek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie-Jasionce kontrolowali cudzoziemców, czy legalnie przebywają na terenie naszego kraju. W Rzeszowie pogranicznicy zatrzymali dwie osoby, których pobyt w Polsce był bezprawny.

Jednym z zatrzymanych był 26-letni obywatel USA, który w naszym kraju nielegalnie mieszkał od półtora miesiąca. 

– Na podstawie umów bilateralnych pomiędzy Polską a USA jego legalny pobyt  na terenie naszego kraju, w ramach ruchu bezwizowego mógł trwać do 90 dni. Jak się okazało, Amerykanin do Polski przyleciał aż 147 dni temu – poinformowała Anna Michalska z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Drugim cudzoziemcem, którego w Rzeszowie zatrzymali pogranicznicy, był 23-letni obywatel Indii. W Polsce przebywał na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy. Zezwolenie wydał wojewoda podkarpacki na czas nauki 23-latka na jednej z rzeszowskiej uczelni. Ale mężczyzna w listopadzie ub. r. został skreślony z listy studentów z powodu niezaliczonych egzaminów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Od tego czasu 23-latek nie podjął nauki w żadnej innej szkole – twierdzi Michalska.

Obaj cudzoziemcy otrzymali we wtorek decyzję, która zobowiązuje ich do natychmiastowego opuszczenia Polski. Obaj mają również półroczny zakaz wjazdu na teren naszego kraju.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama