Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie apeluje do kierowców, by podczas uroczystości pogrzebowych Tadeusza Ferenca stosowali się do poleceń funkcjonariuszy. 

Pogrzeb Tadeusza Ferenca, byłego prezydenta Rzeszowa, który zmarł 27 sierpnia w wieku 82 lat, rozpocznie się w piątek (2 września) o godz. 13:00 mszą świętą w katedrze rzeszowskiej. Udział w uroczystości zapowiedział m.in. Andrzej Duda, prezydent RP

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, dla uczestników pogrzebu  przygotowane zostaną parkingi na tyłach katedry. – Dojazd do nich możliwy będzie od ulic Łukasiewicza i Tulipanowej – przekazuje podinsp. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

Należy się spodziewać utrudnień w ruchu, o wielu z nich już wcześniej informowaliśmy. Po mszy, kondukt żałobny przejedzie ulicami Sikorskiego, Armii Krajowej, przez rondo Pobitno, Lwowską i Cienistą. Tadeusz Ferenc spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Wilkowyja.

Miasto przygotowało 15 autobusów, które przejadą w kondukcie żałobnym. – Ulice, którymi będzie przemieszczał się kondukt, nie będą zamykane, jednak na czas przejazdu policjanci będą wstrzymywać ruch z ulic poprzecznych – przekazuje rzecznik Szeląg. 

Od 13:00 zablokowany będzie wjazd na ulicę Cienistą, możliwy będzie wyjazd tą ulicą, w kierunku ulicy Lwowskiej. Policjanci apelują o stosowanie się do ich poleceń i służb porządkowych oraz o ograniczenie parkowania w rejonie cmentarza.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama