Interaktywne eksperymenty z fizyki, chemii, matematyki, a także gry i zabawy logiczne, prezentacje historyczne – to tylko część atrakcji podczas 6. Dnia Odkrywców, który odbędzie się w sobotę (13 czerwca) w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Interaktywny Piknik Wiedzy organizują Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy „ExploRes” oraz firma Polimedia. Dzień Odkrywców, jak co roku zagości na terenach położonych obok wschodniej i południowej pierzei rzeszowskiego zamku Lubomirskich.

Stoiska oraz tereny ekspozycyjne rozmieszczone będą wzdłuż al. Lubomirskich i ul. Szopena a także na placu AK, parkingu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, fosie zamkowej oraz w pobliżu fontanny multimedialnej.

Trzy strefy

Piknik ma promować naukę. Będzie podzielony na trzy strefy: nauki (22 stoiska), techniki (13 stoisk) i cywilizacji (11 stoisk). W tej pierwszej prezentować się będą m.in. Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk, Centrum Nauki „Kopernik”, Park Nauki i Techniki „Explorapark”, Młodzi Robotycy, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PRz.

W strefie techniki będzie można zobaczyć prezentacje kół naukowych z Politechniki Rzeszowskiej: kryminalistyki, automatyków i robotyków, studentów chemii, szybowników, Euroavia. Ponadto będzie można zajrzeć na stoiska Elektrociepłowni Rzeszów, Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Strefa cywilizacji zarezerwowana jest m.in. dla Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Klan Tygrysa”, szkół językowych NTV English i E.H.O., Trzeciego Najemnego Oddziału Piechoty Japońskiej, Koła Naukowego Studentów Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego i Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Piknik rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 18:00. „Pasjonujący świat na wyciągnięcie ręki” – reklamują imprezę organizatorzy.

– Po raz pierwszy na dużą skalę animatorami i prelegentami na stoiskach będą dzieci ze szkół. Dotyczy to wystawców: Kluby Młodego Odkrywcy (14 klubów z całego Podkarpacie), Experymetarium 3Z z SP nr 1 w Rzeszowie oraz Zespół Szkół nr 4 w Rzeszowie. Z nowości będzie też budowany na Politechnice Rzeszowskiej bolid Formuły Student – mówi Tomasz Michalski ze Stowarzyszenia „ExploRes”.

Konkursy z nagrodami

Program pikniku wypełniony będzie interaktywnymi eksperymentami z fizyki, chemii, matematyki, konkursami, grami i zabawami logicznymi, a także pokazami pirotechnicznymi. O godz. 11:15 będzie tort piknikowy.

O godz. 15:00 na scenie głównej odbędzie się także konkurs pod patronatem Discovery Science, w którym mogą startować dwuosobowe drużyny (dorosły opiekun + dziecko do lat 15). Do wygrania zestawy narzędzi, książki, gadżety. Dodatkowo od ExploRes aplikacje edukacyjne Prof.Why i koszulki.

Pierwszy Dzień Odkrywców odbył się 29 maja 2010 r. Imprezę odwiedziło 15 tys. osób. A tak na pikniku było w zeszłym roku. Zdjęcia TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama