Reklama

Sześciu Polaków zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Część z nich dostało mandaty za to, że zrobili sobie zdjęcia przy ukraińskim słupku granicznym.

Wszyscy Polacy zostali zatrzymani w ciągu jednego dnia – 1 maja. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Ustrzykach Górnych i Medyce zauważyli Polaków, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę, mimo tablic informujących o zakazie przekraczania granicy.

Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, poinformowała, że Polacy nielegalnie przekroczyli granicę tylko po to, aby zrobić sobie zdjęcia przy ukraińskim słupku granicznym. – Teraz odpowiedzą za wykroczenie – zapowiada Pikor.

W niedzielę przed południe funkcjonariusze z Medyki, dzięki urządzeniom optoelektronicznym umieszczonym na wieży obserwacyjnej zauważyli dwoje młodych ludzi, którzy przekroczyli granicę z Polski na Ukrainę i z powrotem. Zatrzymana para 24-latków przyznała się, że granice przekroczyli po by sobie „zrobić pamiątkowe fotki przy ukraińskim słupku granicznym”. Oboje zostali ukarani mandatami karnymi.

Kilka godzin później, do podobnego incydentu doszło na wysokości znaku granicznego nr 499. Para turystów zwiedzających Fort w Siedliskach przekroczyła polsko-ukraińską granicę.

Jak się okazało, 33-letnia mieszkanka Łodzi wraz z partnerem, 34-letnim mieszkańcem województwa świętokrzyskiego, turystycznie przebywali w Przemyślu i zwiedzali fortyfikacje miasta. Przyznali się do nielegalnego przejścia przez granicę, aby zrobić sobie zdjęcia na Ukrainie. Otrzymali mandaty karne w kwocie 100 i 50 zł.

Podobny przypadek odnotowano w rejonie góry Kińczyk Bukowski w Bieszczadach. Zatrzymano tam parę młodych ludzi, którzy zapragnęli również fotografować się po stronie ukraińskiej. Przeszli przez zieloną granicę na głębokość 3 m i wrócili z powrotem na stronę polską. W tym przypadku skończyło się na pouczeniach.

Elżbieta Pikor przypomina, że za nielegalne przekroczenie granicy grozi kara grzywny.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Gdy Ukraińcy w Przemyślu dopuścili sie gestów identyfikujących ich z Banderą to nie zapłacili ani złotówki. A najdziwniejsze że polski podatnik opłacał im naukę na polskiej uczelni.

    Za selfie ze słupkiem kogoś karać? Głupota. Islamska hołota mijała kilkanaście granic i setki słupków a jeszcze im mała obsrana niemka z NRD funduje zasiłki w ojro.

  2. A czy (niezgodne z konstytucją) przymusowe zmuszanie rodaków do płacenia wszelakich danin w postaci ZUS etc.Jest karalne również?!

Comments are closed.