Reklama

Po kilkudziesięciu godzinach poszukiwań zaginiony 85-letni mieszkaniec Jastkowic został odnaleziony. Znaleźli go biorący udział w poszukiwaniach policjanci wraz z leśnikami.

Oficer dyżurny stalowowolskiej komendy wczoraj (31 stycznia) tuż przed godz. 11:00 otrzymał informację od rodziny 85-letniego Edwarda K. mieszkańca Jastkowic o jego zaginięciu. Policjanci ustalili rysopis i ubiór zaginionego mężczyzny.

Policjanci zmobilizowali siły i zaczęli szukać zaginionego – do poszukiwań włączyło się kilka patroli. Policjanci sprawdzili teren przyległy do miejsca zamieszkania zaginionego, przeczesywali leśne obszary.

Do akcji poszukiwawczej włączały się kolejne siły. Zaginionego szukali policjanci, strażacy ochotnicy, leśnicy oraz miejscowa ludność. W sumie było to kilkadziesiąt osób. Wieczorem do poszukiwań włączyli się również ratownicy ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT.

W trakcie poszukiwań dzisiaj (1 lutego) po godz. 10:00 policjanci wraz z leśnikami zauważyli w lesie zaginionego Edwarda K. Funkcjonariusze otoczyli go opieką, okryli kocami i dali ciepły napój. 85-letni mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli składa podziękowania wszystkim, którzy pomogli w poszukiwaniu Edwarda K.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: