Policja rozbiła szajkę handlującą dopalaczami. 4 osoby zatrzymane [FOTO]

0
Reklama

135 działek dopalaczy, trzy maszyny do gier hazardowych zabezpieczyli leżajscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Zatrzymano czterech mężczyzn.

 

Policjanci trafili na trop mężczyzny, który może zajmować się handlem dopalaczami na terenie powiatu leżajskiego. Wspólnie z funkcjonariuszami rzeszowskiej „skarbówki” weszli do pomieszczeń byłego lokalu „7777” w Leżajsku. Znaleźli w nim 120 działek dopalaczy, które były ukryte w pucharach w pomieszczeniu socjalnym oraz trzy maszyny do gier hazardowych.

Policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Leżajska w wieku od 32 do 46 lat, którzy zamieszani byli w ten nielegalny proceder.  U jednego z nich funkcjonariusze zabezpieczyli 15 działek dopalaczy gotowych do sprzedaży.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że całym procederem kierował 37-letni mieszkaniec Leżajska. – Pozostali trzej mężczyźni odpowiedzialni byli za przygotowywanie i dystrybucję gotowych działek dopalaczy na terenie powiatu leżajskiego – poinformował Tomasz Potejko, rzecznik leżajskiej policji.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Leżajsku. Zatrzymanym mężczyznom podstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Policja twierdzi, że sprawa ma charakter rozwojowy.     

Wobec trzech osób prokuratura zastosowała dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju, 37-latek został aresztowany na trzy miesiące.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: