Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności uszkodzenia trzech kapliczek na terenie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Zostały zniszczone dwa obrazy, znajdujące się wewnątrz kapliczek.

O zniszczeniu kapliczek przemyskich policjantów powiadomił gwardian sanktuarium. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze, którzy stwierdzili uszkodzenie trzech kapliczek. W dwóch z nich zostały zniszczone obrazy religijne; w jednym z nich został wypalony otwór o średnicy ok. 50 cm, drugi zaś najprawdopodobniej został  wyrwany z ramy i złamany.

Policyjni specjaliści z zakresu techniki kryminalistycznej zabezpieczyli ślady, które będą dowodami w tej sprawie. Ponadto obrazy zostały przewiezione do komendy, gdzie będą poddane dokładnym oględzinom, a następnie przekazane do specjalistycznych badań.

Aktualnie toczy się postępowanie. Jego przedmiotem jest ustalenie okoliczności, przebiegu, a przede wszystkim sprawców tego czynu. Wstępna kwalifikacja prawna tego czynu to znieważenie przedmiotu i miejsca czci religijnej. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: