Zdjęcie: Policja.pl

Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczęli w środę w Rzeszowie kontrole autokarów i pojazdów przewożących dzieci i młodzież na wycieczki.

Kontrole autokarów odbywają się na parkingu hali przy Podpromiu i na parkingu przed kinem Helios przy al. Powstańców Warszawy. Stały punkt kontroli będzie działał do 24 czerwca.

Kontrole prowadzą policjanci wydziału ruchu drogowego i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego codziennie, od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 9:00 na parkingu hali Podpromie, a od 10:00 do 12:00 na parkingu przed kinem Helios.

W innych godzinach, w pozostałe dni oraz w okresie wakacji kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod numerem telefonu: (17) 858 33 12.

Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów.

– Sprawdzeniu podlegać będzie m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, a także właściwy załadunek bagażu – poinformowała KMP Rzeszów.

Jednocześnie policjanci informują, że kontroli autobusu można dokonać bezpośrednio przed podstawieniem autokaru i zabraniem pasażerów. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynne będą stałe punkty kontroli właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama