Zdjęcie: Google Street View
Reklama

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie zwróci się do ratusza z wnioskiem, by na przejściu dla pieszych na ulicy Krakowskiej na wysokości galerii handlowej „Nowy Świat” w Rzeszowie zamontowano sygnalizację świetlną.

Takie są efekty czwartkowej wizyty przedstawicieli komisji ds. bezpieczeństwa, działającej przy ratuszu, na ulicy Krakowskiej, gdzie ponad tydzień temu (3 grudnia) doszło do tragedii. 57-letni kierowca volvo na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił 27-letniego mieszkańca Rzeszowa. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Zarzutów dotychczas nikomu nie przedstawiła.  

Jednocześnie pojawiło się, nie pierwszy raz, mnóstwo głosów, że to przejście dla pieszych jest bardzo niebezpieczne i co chwilę dochodzi tam do wypadków. Na ulicy Krakowskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, ale rzadko który kierowca jedzie zgodnie z przepisami. Zapędy kierowców ma utemperować sygnalizacja świetlna. 

– Komenda Miejska Policji w Rzeszowie zwróci się do prezydenta z formalnym wnioskiem o zamontowanie sygnalizacji przy „Nowym Świecie” – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – We wniosku będzie podana pełna analiza m.in. na temat ilości zdarzeń w tym miejscu – potwierdza Tomasz Drzał z rzeszowskiej KMP.   

Jeśli prezydent Tadeusz Ferenc zatwierdzi montaż sygnalizacji, to prawdopodobnie pojawi się ona już w przyszłym roku.

– Będą to światła na dotyk, czyli pieszy po dojściu do przejścia będzie musiał wcisnąć przycisk i na kilkanaście sekund zaświeci mu się zielone światło. Trzeba pamiętać, że do tragedii na tym przejściu nie dochodziłoby, gdyby kierowcy przestrzegali znaków – uważa Maciej Chłodnicki.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama