Mówiła, że odprawi obrzędy, które zdejmą z rodziny nadchodzące nieszczęście. 76-letnia oszustka wpadła podczas policyjnej akcji… „Bezpieczny pieszy”.

W ubiegły wtorek (9 czerwca) dyżurny kolbuszowskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki gminy Kolbuszowa, że okradła ją nieznana kobieta. Do domu pokrzywdzonej 74-latki zapukała kobieta o śniadej karnacji. Podała się za Greczynkę. Starszej kobiecie zaproponowała obrzędy, które zapobiegną nieszczęściom, jakie czekają jej rodzinę.

Na prośbę oszustki, pokrzywdzona przyniosła pieniądze, które „wróżka” zawiązała w chustkę i zabroniła właścicielce domu zaglądać do zawiniątka przez trzy dni. „Wróżka” wyszła z domu, ale 74-latka nie dotrzymała jednak słowa i sprawdziła zawiniątko. Okazało się, że brakowało w nim 500 zł. Z domu zniknął też złoty łańcuszek.

Oszukana kobieta powiadomiła policję. Do policyjnych patroli została wysłana informacja o poszukiwanej „wróżce”. Policjanci z drogówki, który w tym czasie prowadzili akcję „Bezpieczny pieszy”, skojarzyli sprawę z 23-letnim mężczyzną, którzy przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu przy ulicy Plac Wolności w Kolbuszowej.

Mężczyzna dokumenty miał w zaparkowanym opodal samochodzie. Siedziała w nim kobieta odpowiadająca opisowi podanemu przez 74-latkę. Policjanci doprowadzili „wróżkę” na komendę, gdzie okazało się, że zatrzymana to 76-letnia mieszkanka Częstochowy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Funkcjonariusze odzyskali złoty łańcuszek i 210 zł, pozostałe pieniądze oszustka zdążyła już wydać. Policjanci przedstawili jej zarzuty kradzieży złotego łańcuszka i przywłaszczenia pieniędzy. Kobieta twierdziła, że wzięła je, jako zapłatę za wróżbę.

Z kolei 23-letni mieszkaniec Częstochowy została ukarany mandatem za przechodzenie w niedozwolonym miejscu.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności wobec osób, które oferują różne usługi lub towary.

– Pamiętajmy, że oszuści stosują różnorodne metody aby zdobyć zaufanie domowników lub wykorzystać ich nieuwagę i dokonać kradzieży. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa i zdrowy rozsądek może uchronić nasze domostwo przed niechcianą stratą – podkreśla Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama