Na trzy miesiące został aresztowany 27-letni mężczyzna, podejrzany o uprawę konopi indyjskich. Tarnobrzescy policjanci zabezpieczyli 134 krzaki.

[Not a valid template]

 

Policjanci wydziału kryminalnego nad sprawą pracowali od kilku tygodni. Ustalili, że nielegalna uprawa konopi indyjskich znajdujące się na terenie gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim.

Na miejscu uprawy kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca Tarnobrzega. Zabezpieczyli 134 krzaki konopi, z których – jak obliczyli policjanci – można było wydzielić 775 jednorazowych porcji narkotyku.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W mieszkaniu 27-latka policjanci znaleźli także 120 g suszu roślinnego. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana, którą uzyskał z założonej przez siebie uprawy konopi.

Advertisement

Policjanci przedstawili mieszkańcowi Tarnobrzega trzy zarzuty uprawy i posiadania niedozwolonych środków odurzających. Na wniosek tarnobrzeskiej prokuratury mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

W tym roku policjanci na terenie powiatu tarnobrzeskiego zlikwidowali 11 nielegalnych upraw konopi indyjskich. Ujawnili łącznie 257 krzaków oraz zabezpieczyli blisko 200 g suszu roślinnego.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama