Reklama

Od 1 stycznia 2015 r. zaczęły obowiązywać nowe legitymacje służbowe policjantów. Posiadają więcej zabezpieczeń. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych twierdzi, że nowe dokumenty podniosą poziom ich bezpieczeństwa.

[Not a valid template]

 

Legitymacje będą ważne przez 4 lata, czyli do 31 grudnia 2018 roku. Dokumenty, którymi dotychczas posługiwali się policjanci, straciły tracą ważność 31 grudnia. Nowe legitymacje zachowają obecnie obowiązujące wymiary i format karty identyfikacyjnej.

W odróżnieniu od poprzednich dokumentów, nowe legitymacje zawierają nazwę jednostki organizacyjnej policji, w której funkcjonariusz pełni służbę. Z tym, że w przypadku gdy:

– policjant pełni służbę w komisariacie policji na legitymacji wskazana jest nazwa komendy powiatowej policji, komendy miejskiej policji lub komendy rejonowej policji, na obszarze działania której znajduje się komisariat

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– policjant pełni służbę w komisariacie specjalistycznym to na legitymacji jest umieszczona nazwa komendy wojewódzkiej (stołecznej) policji, na terenie której znajduje się komisariat specjalistyczny

– policjant pełni służbę w ośrodku szkolenia policji na legitymacji będzie umieszczona nazwa komendy wojewódzkiej (stołecznej) policji, na obszarze działania, której znajduje się ośrodek szkolenia.

– Wprowadzone zmiany pozwolą obywatelom, wobec których policjant podejmowałby interwencję na precyzyjniejszą identyfikację jednostki policji, w której ten funkcjonariusz pełni służbę – twierdzi MSW.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama