Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz policyjni antyterroryści z Rzeszowa wykopali niemal tonę pocisków, pochodzących z okresu II wojny światowej.

Blisko tonę pocisków artyleryjskich i moździerzowych policjanci odnaleźli i zabezpieczyli w lesie w powiecie tarnobrzeskim

Policjanci z CBŚP uzyskali informację, że w lesie na terenie Tarnobrzega i gminy Grębów dochodzi do nielegalnego pozyskiwania materiałów wybuchowych z niewypałów, niewybuchów, porzuconej amunicji oraz bomb, pochodzących z okresu II wojny światowej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Materiały wybuchowe służyły często sprawcom do nielegalnego konstruowania samodzielnych urządzeń wybuchowych. Z policyjnych ustaleń wynika, że takim materiałami wybuchowymi zainteresowane są grupy przestępcze.

Funkcjonariusze przeszukali teren leśny w miejscowości Zabrnie w gminie Grębów. Łącznie ujawniono 20 sztuk amunicji. Były to zarówno pociski artyleryjskie, pociski moździerzowe oraz części, pochodzące z okresu II wojny światowej. Niewybuchy zostaną zneutralizowane przez żołnierzy na poligonie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama