Zdjęcie: Materiały policji

Amfetaminę o wartości 45 tys. zł zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego. Funkcjonariusze rozbili międzynarodową grupę przestępczą, która handlowała narkotykami, m.in. na Podkarpaciu.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, grupa handlarzy narkotyków działała głównie na terenie Holandii, województw dolnośląskiego, podkarpackiego i małopolskiego. W trakcie dwóch etapów policyjnej operacji funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby zajmujące się przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie Krosna i innych miejscowości.

W listopadzie 2013 roku policjanci Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji przeprowadzili pierwszy etap operacji wymierzony w przemytników i handlarzy narkotykowych. Zatrzymali wówczas w trakcie transportu narkotyków dwie osoby.

– W trakcie policyjnej akcji zabezpieczyli 1,5 kg amfetaminy, która za pośrednictwem zatrzymanych mieszkańców Podkarpacia miała trafić do odbiorców z terenu naszego województwa oraz na Ukrainę. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy – informuje KWP Rzeszów.

Drugi etap policyjnej operacyjny przeprowadzono na terenie województw dolnośląskiego i małopolskiego. Policjanci CBŚ zatrzymali kolejnych dwóch członków rozpracowywanej grupy przestępczej, w tym kobietę, obywatelkę Federacji Rosyjskiej. W trakcie przeszukań policjanci ujawnili i zabezpieczyli m.in. 11 podrobionych banknotów o nominałach 100 euro. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo ich aresztował.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci CBŚ ustalili, że członkowie rozpracowywanej grupy wprowadzili do obrotu co najmniej kilkanaście kilogramów narkotyków i jednocześnie przygotowywali się do przemytu kilkudziesięciu kilogramów amfetaminy.

Podczas przeprowadzonych akcji zabezpieczono od podejrzanych mienie o łącznej kwocie 38 730 złotych. Wobec trzech osób zostały wydane zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu narkotyków. Zatrzymani to osoby w wieku od 30 do 60 lat. Wszyscy byli już wcześniej karani za przestępstwa kryminalne.

– Ustalony personalnie lider grupy jest poszukiwany listem gończym oraz wydano za nim europejski nakaz aresztowania. Działania Centralnego Biura Śledczego doprowadziły do likwidacji istotnego kanału przemytu narkotyków z Holandii do Polski i na Ukrainę – podkreśla KWP.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama