Reklama

294 granaty moździerzowe i pociski artyleryjskie o całkowitej wadze 1143 kg zabezpieczyli w podkrośnieńskich lasach policjanci Centralnego Biura Śledczego.

[Not a valid template]

 

Funkcjonariusze CBŚ Komendy Głównej Policji ustalili, że w podkrośnieńskich lasach znajdują się pociski z okresu II wojny światowej, które w dalszym ciągu stanowią niebezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt.

– Działania policjantów miały również zapobiec zagrożeniom o charakterze terrorystycznym. Materiał wybuchowy znajdujący się w pociskach mógł zostać wykorzystany przez grupy przestępcze do budowy urządzeń wybuchowych – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli 294 granaty moździerzowe i pociski artyleryjskie o całkowitej wadze 1143 kg. Amunicja została przekazana saperom, a następnie przewieziona na poligon i zneutralizowana.

To nie pierwsza tego typu akcja na terenie Podkarpacia. W ostatnich latach policjanci odnaleźli i przekazali żołnierzom kilka ton niewypałów, niewybuchów i zdeponowanych pocisków. Wśród nich znajdowały się nawet kilkusetkilogramowe bomby lotnicze.

Osoba, która znajdzie przedmioty przypominające wyglądem amunicję, bombę bądź granat powinna natychmiast powiadomić o tym policję, straż pożarną lub wojsko. Policja przestrzega przed dotykaniem, podnoszeniem i przenoszeniem, bądź próbą rozbrajania tego typu przedmiotów.

Niemal co roku dochodzi do tragedii będących następstwem eksplozji niewypałów lub samodzielnie skonstruowanych bomb. Posiadanie bez zezwolenia broni palnej lub amunicji jest też przestępstwem Grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.