Policjanci CBŚP przejęli materiały wybuchowe. Także na Podkarpaciu [FOTO, VIDEO]

25 kg mieszanin wybuchowych, 1 litr płynnego materiału wybuchowego, 110 kg i 17 l substancji do wytwarzania materiałów pirotechnicznych, a także 14 samodziałowych urządzeń wybuchowych przejęli policjanci CBŚP. 

 

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami z wielu zarządów terenowych CBŚP, w całym kraju przeprowadzili kolejną akcję i sprawdzili kilkanaście osób, które mogły nielegalnie wytwarzać mieszaniny pirotechniczne i posiadać prekursory materiałów wybuchowych.

Do akcji zaangażowano ponad 100 funkcjonariuszy, którzy przeszukali 23 posesje i mieszkania na Podkarpaciu, a także w województwach śląskim, lubelskim, świętokrzyskim, pomorskim, małopolskim, łódzkim, podlaskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim.

– Na Podkarpaciu policjanci zabezpieczyli 4 litry prekursorów materiałów wybuchowych i 1 kg tych prekursorów. Część z nich była w formie stałej, część w płynnej – mówi nam mł. asp. Paweł Żukiewicz z CBŚP. Policjanci nie ujawniają, gdzie dokładnie na Podkarpaciu przeprowadzono akcję. 

Substancje chemiczne zostaną poddane szczegółowym badaniom przez biegłych. Za obrót prekursorami materiałów wybuchowych grozi do 8 lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama