Zdjęcie: Centralne Biuro Śledcze Policji
Reklama

Trzy osoby zatrzymano w Rzeszowie do śledztwa przeciwko śląskim pseudokibicom. Wśród nich jest m.in. Grzegorz B., scenarzysta Patryka Vegi.

Informacje o zatrzymaniu Grzegorza B., scenarzysty filmów “Bad Boy” i “Pętla” w reżyserii Patryka Vegi, potwierdził nam Tomasz Tadla, szef śląskiego oddziału Prokuratury Krajowej. – B. został zatrzymany w Rzeszowie, gdzie na co dzień mieszkał – mówi Tadla. 

Funkcjonariusze Centralnego Biuro Śledczego Policji zatrzymali łącznie 6 osób do trwającego śledztwa wymierzonego w bojówkarzy “Psychofans” z Ruchu Chorzów. Trzy osoby w wieku 33-61 lat zatrzymano w Rzeszowie, trzy wyciągnięto z zakładów karnych. 

Pięć osób tymczasowo aresztowano na trzy miesiące. Oprócz Grzegorza B., za kratki trafili: Rafał L., Jerzy K., Grzegorz O. i Tadeusz P. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o “płatną protekcję”, udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami. 

Według śledczych, grupa “Psychofans” działała od co najmniej października 2014 roku do grudnia 2017 roku m.in. na Śląsku i w Małopolsce, a w szczególności w Chorzowie, Katowicach i Krakowie. Miała również swoich “przedstawicieli” w Rzeszowie. 

Członkowie “Psychofans” mają na sumieniu pobicia, bójki z pseudokibicami innych klubów piłkarskich, rozboje, oszustwa, uprowadzenia dla okupu oraz obrót narkotykami. Zatrzymanie 6 osób jest kolejnym etapem śledztwa. 

W trakcie ostatniej akcji policjanci zabezpieczyli amunicję, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki bazy danych oraz dokumentację. Zabezpieczono także 160 tys. zł w gotówce.

Dotychczas śląska prokuratura oskarżyła 108 członków zorganizowanej grupy przestępczej, aktualnie w śledztwie jest 57 podejrzanych. – Śledztwo jest rozwojowe i planowane są następne zatrzymania – zapowiada nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: