Policjanci na rowerach będą patrolować rzeszowskie ulice [ZDJĘCIA]

9 tys. zł kosztowały dwa rowery, które dostali rzeszowscy policjanci. Patrole pojawią się tam, gdzie radiowóz nie zawsze dojedzie. 

 

Policyjne patrole rowerowe rozpoczną się w połowie czerwca. Używać ich będzie dwójka funkcjonariuszy wydziału wywiadowczo-interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy. W pierwszej kolejności w rejon bulwarów nad Wisłokiem, kąpielisko na Żwirowni i w okolice Rynku.

– Policjanci będą reagowali na wykroczenia popełniane przez osoby odpoczywające na bulwarach i terenach rekreacyjnych – rowerzystów, pieszych, rolkarzy itp., zachowania osób naruszające porządek na terenach wypoczynkowych, czy na nieprawidłowe poruszanie się po ścieżkach rowerowych – poinformował Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Policjanci otrzymali rowery w tym tygodniu. Każdy kosztował 4,5 tys. zł. Pieniądze na zakup rowerów przekazał Urząd Miasta Rzeszowa.

– To nowoczesne jednoślady klasy MTB o ramie ze stopów aluminium, wyposażone m.in. w hamulce tarczowe i hydrauliczne teleskopy. Mundury, buty, kaski i akcesoria dla policyjnych rowerzystów zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie – dodaje Adam Szeląg. 

Policjanci, którzy będą jeździć na rowerach, mają 7-letni staż w policji, cały czas pracują w służbie patrolowej. Są pasjonatami sportu, a w szczególności jazdy rowerowej. W kwietniu jeden z policjantów patrolu reprezentował rzeszowską komendę w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych w Łomży.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama