Dość niespodziewane efekty policyjnych poszukiwań zaginionego 21-latka. Gdy został on odnaleziony, funkcjonariusze zatrzymali też jego kolegę, który był poszukiwany za kradzież.

Wczoraj (12 maja) około godz. 21:00 policjanci z komisariatu w Tyczynie koło Rzeszowa zostali poinformowani o zaginięciu 21-letniego mieszkańca gminy Błażowa. Zaginięcie mężczyzny zgłosiła jego rodzina. Z jej relacji wynikało, że 21-latek dzień wcześniej wyszedł z domu do pracy i już nie wrócił. Rodzina nie miała z nim żadnego kontaktu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania młodego mężczyzny. Rysopis 21-latka został przekazany patrolom. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że mężczyzna był widziany w Rzeszowie, dlatego właśnie tutaj skoncentrowały się poszukiwania 21-latka.

Policjanci sprawdzili szpitale i izbę przyjęć. Ok. godziny 1:40 uzyskali informacje, że mężczyzna może znajdować się w rejonie ulicy Geodetów. Funkcjonariusze, którzy tam pojechali, odnaleźli  21-latka. Jego zachowanie było na tyle niejasne, że policjanci wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala.

Na tym nie zakończyły się policyjne poszukiwania. Mundurowi ustalili, że odnaleziony 21-latek był widziany w Rzeszowie w towarzystwie znajomego, też w wieku 21 lat. Mężczyzna nie ma stałego zamieszkania. Policjanci poszukiwali go w związku z podejrzeniem kradzieży. Zaraz przed odnalezieniem zaginionego 21-latka, funkcjonariusze zatrzymali jego kolegę w rejonie al. Rejtana.

– Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności przestępstwa, o które był podejrzewany – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama