Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Masowe kontroli pojazdów w Rzeszowie. Z soboty na niedzielę policjanci nie dopuścili do nielegalnych wyścigów samochodowych na terenie miasta. 

Policjanci ustalili, że w nocy z soboty na niedzielę w Rzeszowie miały się odbyć się nielegalne wyścigi samochodowe. Na parkingu na Podpromiu pojawiło się łącznie około 150 pojazdów. Policjanci skontrolowali ponad 100 aut, wylegitymowali 103 kierowców.

– Ujawnili 94 wykroczenia, w tym 49 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli 80 mandatów karnych, zatrzymali 6 praw jazdy i 8 dowodów rejestracyjnych – poinformowała w poniedziałek Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

To już czwarty raz w ostatnich miesiącach, gdy policjanci nie dopuścili do nielegalnych wyścigów samochodowych w Rzeszowie. Tak było we wrześniu, a wcześniej pod koniec lipca oraz w czerwcu. Wtedy również posypały się mandaty. 

Policjanci podkreślają, że kierowcy, którzy biorą udział w nielegalnych wyścigach samochodowych, są ogromnym zagrożeniem również dla osób postronnych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama