Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Na zdjęciu volkswagen, którym uciekł kierowca
Reklama

Sceny, jak z sensacyjnego filmu rozegrały się dzisiaj w nocy w podrzeszowskiej Malawie. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę volkswagena transportera. Mężczyzna potrącił funkcjonariusza. Policjanci użyli broni. Cały czas poszukują sprawcy.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 2:00 w nocy. Policyjny patrol chciał zatrzymać do kontroli volkswagena transportera.

– Na widok radiowozu, kierowca skręcił w boczną drogę. Policjanci podjęli pościg. Używali sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Mimo tego, kierowca nie zatrzymał się, skręcił w kamienistą drogę i udało mu się uciec – mówi Rzeszów News Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

W między czasie policjanci ustalili, kto jest właścicielem samochodu. Pojechali pod wskazany adres w Malawie, ale nikogo nie było. Funkcjonariusze zaczęli obserwować dom. Inni policjanci w tym czasie sprawdzali okoliczny teren.

– Kierowca został zauważony w okolicach Malawy. Znów policjanci podjęli próbę zatrzymania volkswagena, ale kierowca i tym razem się nie zatrzymał i zaczął po raz kolejny uciekać – dodaje Adam Szeląg.

Niedługo później policjanci zauważyli, że volkswagen podjeżdża pod dom, w którym miał mieszkać właściciel pojazdu.  

– Funkcjonariusz podszedł do auta, ale kierowca nie chciał otworzyć drzwi. Gwałtowanie zaczął wycofywać, potrącił policjanta i uderzył w radiowóz. W kierunku volkswagena funkcjonariusze oddali strzały z broni. Po przejechaniu kilkuset metrów, kierowca porzucił auto i zaczął uciekać pieszo – mówi Szeląg.

Na miejsce ściągnięto przewodnika z psem, który podjął trop, ale kierowcy volkswagena udało się uciec. Cały czas jest on poszukiwany przez policjantów. Funkcjonariusze znają jego personalia. Wiadomo, że to młody mężczyzna.

Policjant, który został ranny, trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kierowca VW został zatrzymany. To 18-letni mieszkaniec gminy Krasne. Więcej – TUTAJ.

Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Na zdjęciu volkswagen, którym uciekł kierowca

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama