Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sokołowie Małopolskim poszukują mężczyzny, który od mieszkanki powiatu rzeszowskiego wyłudził pieniądze „na wnuczka”.

W środę Komenda Miejska Policji w Rzeszowie opublikowała portret pamięciowy mężczyzny. Policjanci prowadzą sprawę dotyczącą oszustwa „na wnuczka”, do którego doszło na terenie gminy Sokołów Młp. Policja podaje, że 79-letnia kobieta straciła „znaczną kwotę pieniędzy”.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 4 lutego br. do 79-latki zadzwoniła kobieta, podająca się za jej córkę. Twierdziła, że w wypadku śmiertelnie potrąciła osobę i potrzebuje pieniędzy na to, żeby sprawa nie trafiła do sądu.

Z mieszkanką gminy Sokołów Młp. rozmawiał również mężczyzna, który podawał się za policjanta potwierdzając, że doszło do wypadku. To on miał odebrać pieniądze od starszej kobiety, która uwierzyła oszustom i przekazała im gotówkę na rzekomą kaucję.

Policjanci ustalili, że po odebraniu pieniędzy, mężczyzna odjechał szaro-srebrnym volkswagenem passatem. – Mężczyznę, który przyjechał po odbiór pieniędzy, widziała córka pokrzywdzonej – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 

To dzięki córce 79-latki udało się policji sporządzić portret pamięciowy oszusta. Policjanci proszą o pomoc w rozpoznaniu mężczyzny widocznego na zdjęciu. Można się kontaktować z Komisariatem Policji w Sokołowie Młp., ul. Sienkiewicza 43, 36-050 Sokołów Małopolski.

Kontakt telefoniczny do funkcjonariuszy to: 17 858 3750 lub numer alarmowy – 112.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama