14 urządzeń AlcoBlow otrzymali policjanci z komendy miejskiej w Rzeszowie. W szybkim czasie będą mogli sprawdzić stan trzeźwości wielu kierowców, którzy np. czekają na skrzyżowaniu na zmianę świateł.

[Not a valid template]

 

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie za pieniądze urzędu marszałkowskiego kupiła 100 nowych urządzeń AlcoBlow. Najwięcej otrzymają ich funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – aż 14. Połowę mniej dostali policjanci z Przemyśla. Reszta komend na Podkarpaciu otrzyma od 3 do 5 sztuk.

Nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości funkcjonariusze będą wykorzystywać na co dzień do ujawniania kierujących, którzy prowadzą auto po wypiciu alkoholu.

KWP w Rzeszowie twierdzi, że AlcoBlow jest szybki i prosty w obsłudze. Jest alkomatem z sensorem elektrochemicznym do sprawdzania obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci będą mogli w szybkim czasie zbadać stan trzeźwości wielu osób, np. kierowców, którzy czekają na zmianę świateł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kierowcy nie będą musieli używać ustnika. – Wystarczy przez około 5 sekund dmuchać w kierunku czujnika urządzenia z odległości kilku centymetrów – informuje KWP Rzeszów.

Wynik pomiaru wyświetlany jest na diodowym trójkolorowym wskaźniku. Kolor zielony wskazuje na zawartość alkoholu od 0 do 0,05 mg/l, żółty – 0,06-0,10 mg/l, czerwony – zawartość alkoholu przekraczająca 0,11 mg/l.

Policjanci będą mogli pobrać próbkę od kierowcy nawet wtedy, jeżeli ten nie zgodzi się dmuchnąć w urządzenie. W AlcoBlow zostanie wówczas zastosowany tryb pasywny. Urządzenie umożliwia policjantom także zbadanie zawartości pojemników, jeżeli mają podejrzenie, że jest w nich alkohol.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama