Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Strażakom nie udało się odnaleźć 38-letniej Aleksandry Kowalczyk z Rzeszowa. Czwartkowa akcja na Wisłoku została przerwana. 

Poszukiwania wznowiono ok. godz. 10:00. Było w nią zaangażowanych 15 strażaków, w tym czterech z Przemyśla, którzy przy pomocy sonaru sprawdzali dno rzeki. Przeszukiwali  również brzegi Wisłoka. Akcja była prowadzona od Mostu Lwowskiego do Mostu Mazowieckiego.

– Płetwonurkowie raz schodzili pod wodę, gdy sonar wykrył w wodzie odzież. Okazała się nią męska, krótka kurtka, która nie należała jednak do zaginionej kobiety – mówi Grzegorz Wójcicki, rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej.

Strażacy wznowili na Wisłoku poszukiwania Aleksandry Kowalczyk na prośbę policji.

– Ta akcja była kontynuacją poprzednich działań. Nie ma nowych istotnych informacji na temat okoliczności zaginięcia kobiety. Wciąż bazujemy na dotychczasowych ustaleniach, że w dniu zaginięcia kobiety kamery monitoringu zarejestrowały ją w rejonie Szkoły Podstawowej nr 11, a potem najprawdopodobniej skręciła ona w kierunku kładki łączącej bulwary z ul. Podwisłocze – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Czwartkowe poszukiwania na Wisłoku zakończyły się ok. godz. 15:00. Strażacy nie odnaleźli mieszkanki Rzeszowa. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Aleksandra Kowalczyk

Aleksandra Kowalczyk, znana adwokat, zaginęła w Nowy Rok 1 stycznia 2018 r. Kobieta nikomu w domu nie powiedziała, gdzie wychodzi. Do tej pory 38-latka nie wróciła. W tamtym tygodniu w poniedziałek nad brzegiem Wisłoka znaleziono damską torebkę, w której były dokumenty mieszkanki Rzeszowa.

Aleksandra Kowalczyk ma około 170 cm wzrostu, waży około 80 kg, ma średnią budowę ciała, twarz okrągłą, długie, ciemne, lekko falowane włosy, oczy piwne, uszy średnie, nos średni. Kobieta ubrana była w czarny płaszcz do kolan i ciemne spodnie.

Oprócz Aleksandry Kowalczyk, policjanci nadal poszukują dwóch innych osób, które zaginęły w ostatnich tygodniach w Rzeszowie. Wśród nich jest 46-letni Robert Kusior z Rzeszowa, którego zaginął w ostatnią niedzielę ubiegłego roku. Około godziny 12:30 widziany był ostatni raz pobliżu szpitala przy ul. Szopena.

Poszukiwania prowadzone są też za 38-letnim Wiesławem Darłakiem, mieszkańcem Gnojnicy w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Mężczyzna ostatni raz widziany był 5 stycznia około godz. 22:00 w Rzeszowie na ul. Kochanowskiego.

Informacje o zaginionych można przekazywać osobiście lub telefonicznie do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej, tel. (17) 858 32 24, (17) 858 33 10 lub 997.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama