Policjanci odnaleźli mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Informację o swoim zamiarze opublikował w internecie. Funkcjonariusze zapobiegli tragedii.  

Dyżurny policji w Krośnie otrzymał informację o wpisie zamieszczonym na jednym z portali społecznościowych. Z jego treści wynikało, że autor wpisu chce popełnić samobójstwo.

Funkcjonariuszom udało się ustalić dane adresowe internauty i pojechali do jego mieszkania.

– Sytuacja wymagała szybkiego i zdecydowanego działania w związku z prawdopodobnym zagrożenia życia mężczyzny. Aby dostać się pod dom funkcjonariusze musieli odwrócić uwagę agresywnego psa, znajdującego się na posesji – poinformowała Komenda Miejska Policji w Krośnie.

Przez okno domu policjanci nawiązali kontakt z prawdopodobnym autorem internetowego wpisu. Po namowach funkcjonariuszy, mężczyzna zgodził się na chwilę rozmowy. Policjanci przedstawili mu powód wizyty, wówczas mężczyzna przyznał się, że zamierza popełnić samobójstwo.

Wezwany przez policjantów zespół ratownictwa medycznego przewiózł 33-letniego krośnianina do szpitala i przekazał pod opiekę specjalistów.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama