Zdjęcie: Policja.pl

Tarnobrzescy policjanci uratowali życie dwóch mężczyzn, którzy chcieli popełnić samobójstwo. Jeden z nich kilkukrotnie zranił się w szyję.

W sobotę przed godz. 18:00 dyżurny policji odebrał telefon od mieszkanki Tarnobrzega, która prosiła o pomoc w związku z myślami samobójczymi 56-letniego mężczyzny. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna wziął sznur, zamknął się w altanie i chciał odebrać sobie życie.

Dyżurny błyskawicznie na miejsce wysłał policjantów, którzy oswobodzili 56-latka. Szybka i sprawna interwencja zapobiegła tragedii i przyczyniła się do uratowania życia mężczyzny. 56-latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Dzień wcześniej inny patrol policji interweniował w jednym z tarnobrzeskich hoteli. Powodem interwencji było zgłoszenie o mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo, kilkakrotnie kalecząc się w szyję.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po przybyciu na miejsce, policjanci zastali ochroniarza, którzy udzielał pomocy mężczyźnie. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do tamowania krwawienia oraz wezwali ratowników medycznych.

Podczas ustalili, że 38-latek o swoich zamiarach powiadomił telefonicznie swoich bliskich. Zaniepokojona rodzina zadzwoniła do obsługi hotelu, a ta zaalarmowała policjantów. 38-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama