Zdjęcie: Policja.pl

Tarnobrzescy policjanci uratowali życie dwóch mężczyzn, którzy chcieli popełnić samobójstwo. Jeden z nich kilkukrotnie zranił się w szyję.

W sobotę przed godz. 18:00 dyżurny policji odebrał telefon od mieszkanki Tarnobrzega, która prosiła o pomoc w związku z myślami samobójczymi 56-letniego mężczyzny. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna wziął sznur, zamknął się w altanie i chciał odebrać sobie życie.

Dyżurny błyskawicznie na miejsce wysłał policjantów, którzy oswobodzili 56-latka. Szybka i sprawna interwencja zapobiegła tragedii i przyczyniła się do uratowania życia mężczyzny. 56-latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Dzień wcześniej inny patrol policji interweniował w jednym z tarnobrzeskich hoteli. Powodem interwencji było zgłoszenie o mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo, kilkakrotnie kalecząc się w szyję.

Po przybyciu na miejsce, policjanci zastali ochroniarza, którzy udzielał pomocy mężczyźnie. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do tamowania krwawienia oraz wezwali ratowników medycznych.

Podczas ustalili, że 38-latek o swoich zamiarach powiadomił telefonicznie swoich bliskich. Zaniepokojona rodzina zadzwoniła do obsługi hotelu, a ta zaalarmowała policjantów. 38-latek trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama