Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Od poniedziałku (30 maja), przy rzeszowskiej hali Podpromiu, będzie stały punkt kontroli autokarów, które przewożą dzieci i młodzież na wycieczki. Pojazdy będą sprawdzane przez policjantów. 

Jak poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, punkt będzie otwarty w dni robocze – od 30 maja do 20 czerwca, od godz. 6:00 do 9:00. 

W innych godzinach kontrole autokarów będą po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym KMP w Rzeszowie – nr telefonu: 47 821 33 12.

– Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów – zapewnia nadkom. Adam Szeląg. 

Funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę, gdzie powinni parkować w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Kierowca otrzyma kopię protokołu kontroli. Policjanci apelują, aby w godzinach otwarcia punktu, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama