Policjanci uruchomili stały punkt kontroli autokarów przy rzeszowskiej hali Podpromie. Wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego  kontrolują autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

Do 25 czerwca można skontrolować autokary, przewożące dzieci i młodzież na wycieczki szkolne. Stałym miejscem kontroli autokarów jest parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie. Kontrole prowadzą policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 9:00.

W innych godzinach, w pozostałe dni oraz w okresie wakacji kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod numerem telefonu (17) 858 33 12.

Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, a także właściwy załadunek bagażu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jednocześnie policjanci informują, że kontroli autobusu można dokonać bezpośrednio przed podstawieniem autokaru i zabraniem pasażerów. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie punkty kontroli właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama