Reklama

Policjanci ustalili podejrzanego o napad z nożem na pracownicę lombardu niemal dwa lata temu.. Mężczyzna odbywał kary za inne rozboje.

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2013 roku. Przed południem do lombardu przy ulicy Okulickiego w Rzeszowie wszedł mężczyzna. Grożąc kasjerce nożem ukradł kilka tysięcy złotych. Sprawca uciekł na rowerze.

Mimo niezwłocznie podjętych wówczas czynności, przesłuchań świadków, zabezpieczenia monitoringu nie udało się ustalić sprawcy rozboju.

Jednak policjanci kryminalni nie dawali za wygraną i cały czas gromadzili informacje. Policyjne ustalenia doprowadziły do przełomu w sprawie. W styczniu tego roku policjanci ustalili, że podejrzanym jest 29-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Okazało się, że mężczyzna jest w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne rozboje. Przyznał się do napadu na lombard,

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie podjęła zawieszone śledztwo. Przedstawiła 29-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: