Kilkunastu pseudokibiców zatrzymali w Górnie rzeszowscy policjanci. Pseudokibice klubu sportowego z Sarzyny wszczęli awanturę  miejscowym barze, a następnie próbowali wywołać burdę pod stadionem, na którym rozgrywany był mecz piłkarski.

Zatrzymaniem 11 pseudokibiców zakończyła się policyjna interwencja podczas meczu piłkarskiego w Górnie. W niedzielę po południu odbywał się tam mecz A klasy pomiędzy drużynami z Sarzyny i Górna. Około godz. 17 policjanci zostali zawiadomieni, że grupa mężczyzn zakłóca porządek w rejonie miejscowego baru. Funkcjonariusze z komisariatu w Sokołowie Małopolskim ustalili, że jest tam kilkunastu agresywnych mężczyzn, najprawdopodobniej pseudokibiców drużyny przyjezdnej.

Ci w tym czasie opuścili bar i przenieśli się w rejon stadionu, na którym rozgrywany był mecz. Tam policjanci zastali agresywnych pseudokibiców próbujących wywołać bójkę  z miejscowymi kibicami. – Kilku pseudokibiców było zamaskowanych, mieli na twarzach kominiarki. Policjanci zatrzymali trzech najbardziej agresywnych mężczyzn, a po przybyciu kolejnych patroli pozostałych uczestników zbiegowiska – informuje na swojej stronie Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ostatecznie  policjanci zatrzymali 11 pseudokibiców w wieku od 16 do 27. Trzej nieletni zostali przekazani opiekunom. Pozostałych zatrzymali w policyjnym areszcie. Wyjaśnieniem okoliczności sprawy oraz udziałem w zdarzeniu poszczególnych osób zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców.

We wtorek zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w zajściu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama