Reklama

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi z Jarosławia. Policjanci ujawnili, że uprawiał w swoim mieszkaniu konopie indyjskie. Posiadał też ponad 9 kilogramów marihuany.

[Not a valid template]

 

Mężczyzna nielegalną uprawę konopi miał w jednym z mieszkań na terenie Jarosławia. Rośliny miał także w piwnicy. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 15 roślin konopi indyjskich. Były uprawiane w specjalnie do tego przygotowanych namiotach termicznych. Funkcjonariusze ujawnili też sporą kwotę pieniędzy – blisko 29 tys. zł.

Podczas przeszukania pokoju i piwnicy, z której korzystał mężczyzna, policjanci znaleźli susz roślinny. Tester potwierdził, że zabezpieczona substancja to marihuana – blisko 3,5 kilograma.

W trakcie wizyty policjantów w mieszkaniu 30-latka, przyszedł do niego znajomy. Policjanci znaleźli przy 23-latku woreczek i mały słoik z marihuaną. Mezczyzna też został zatrzymany, odpowie za posiadanie narkotyków. Z policyjnych ustaleń wynikało, że to 30-latek sprzedawał mu narkotyki.

Śledczy dotarli do informacji, że 30-latek jest posiadaczem nieruchomości w jednej z podjarosławskich miejscowości. Ona również została przeszukana. Na strychu domu ujawnili wysuszone rośliny konopi indyjskich – łącznie ponad 5,6 kg.

Jarosławianin usłyszał zarzuty uprawy, posiadania i udzielania środków odurzających. Sąd zastosował wobec 30-latka poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. złotych, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: