Reklama

Co najmniej 7 kradzieży z włamaniem na koncie ma 15-latek, zatrzymany przez policjantów z posterunku w Jeżowem w powiecie niżańskim. Nastolatek kradł najczęściej piły spalinowe z garaży i innych pomieszczeń gospodarczych.

 

Pierwszego włamania do garażu przy plebani 15-latek dokonał na początku wakacji wspólnie z kolegą. Wyłamali łomem metalowe drzwi. Ze środka zabrali głośniki i piłę spalinową. Na początku sierpnia wspólnie z kolegą ukradł kanistry i radio samochodowe. Kiedy nie mógł go, sprzedać zwrócił je właścicielowi, który mu jeszcze za to podziękował.

Kolejną piłę spalinową ukradł pod koniec sierpnia. Na początku września z niezabezpieczonego garaży ukradł następną. Jeszcze tej samej nocy ze stodoły sąsiada zginęła kolejna. Obie ukrył w zaroślach. Piły sprzedawał za 50-150 złotych, w zależności od stanu ich zużycia.

Po dwóch dniach 15-latek próbował okraść kolejny garaż. Tym razem został spłoszony przez właściciela. Wsiadł na rower i zdążył uciec. Następną piłę spalinową ukradł wspólnie z kolegami, wracając rowerami do domu. Leżała niezabezpieczona na posesji. Przez część drogi wieźli piłę, potem ją wyrzucili, ponieważ była za ciężka.

Za kradzieże z włamaniem 15-latek będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: