Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Prawie 33 tys. zł wyłudził od 35 osób 18-letni Wojciech M. z Rzeszowa, który oferował na internetowych portalach aukcyjnych towar, choć go nie miał. 

Wojciecha M. kilka dni temu zatrzymali policjanci wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie we współpracy z funkcjonariuszami z Katowic. Potem 18-latka przewieźli do Dębicy, gdzie w tamtejszej Prokuraturze Rejonowej usłyszał zarzuty związane z wyłudzeniem pieniędzy. 

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, Wojciech M. w 2018 roku od 23 maja do 27 sierpnia w porozumieniu z innymi osobami na portalu OLX i forum strony wmasg.pl wystawił na sprzedaż telefony komórkowe, konsolę PS4, ekspresy do kawy i obuwie trekkingowe. Klientów szybko znalazł. Ci pieniądze wpłacali, towaru nigdy nie zobaczyli.

Prokuratura twierdzi, że Wojciech M. w ogłoszeniach podawał fikcyjne nazwisko i adres. Rachunki bankowe, na które przelewano mu pieniądze, były zarejestrowane na tzw. słupy. Do internetowych oszustw 18-latek wykorzystywał bezpłatne hot spoty oraz numery telefonów członków swojej rodziny. 

Wojciech M. od 35 osób z różnych części Polski wyłudził prawie 33 tys. zł. W prokuraturze usłyszał on zarzut oszustwa. Jest podejrzenie, że 18-latek dopuścił się więcej internetowych przekrętów. W jego mieszkaniu i aucie znaleziono telefony, potwierdzenia wpłat gotówki we wpłatomatach, karty SIM, pudełka po telefonach, zestawy startowe z kartami SIM i laptop.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jak ustalili funkcjonariusze, Wojciech M. oferował w internecie do sprzedaży towary, choć ich w rzeczywistości nie posiadał. Podczas przesłuchania przyznał się jedynie do kilku oszustw. 5 października Sąd Rejonowy w Dębicy zdecydował, że 18-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 

– Sprawca nie był karany – poinformował Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama